Водещи: Роселина Петкова и Христо Николов

Колко плати ПСЖ за поредния си провал в Шампионска лига

Веселин Коларов, редактор в Gol.bg, "Бизнес старт", 11.03.2022 г.

14:00 | 11 март 2022
Автор: Bloomberg TV Bulgaria

За поредна година ПСЖ претърпя крах в Шампионска лига, след като беше елиминиран още на 1/8-финалите в турнира на богатите. Това заяви редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" с водещ Христо Николов.

Този път парижани имаха преднина от 2:0 срещу Реал Мадрид, но хеттрик на Карим Бензема за 17 минути отново ги лиши от мечтания европейски връх.

"Нека си припомним хронологията на провалите на ПСЖ в Шампионска лига. През 2014 г. в Париж Челси беше победен с 3:1, но в Лондон домакините вкараха в 87-ата минута чрез Демба Ба за 2:0 и се класираха на 1/2-финалите. През 2017 г. е най-болезненият случай за ПСЖ. Барселона е разгромен с 4:0 във Франция, но на реванша гостите допуснаха три гола между 88-ата и 95-ата минута и бяха елиминирани след 1:6.

През 2019 г. ПСЖ спечели с 2:0 на "Олд Трафорд" и вече се виждаше на 1/4-финалите. Но в ответната среща Преснел Кимпембе направи нелепа дузпа в 94-ата минута, от която Маркъс Рашфорд не сбърка за крайното 3:1 и Манчестър Юнайтед продължи напред с повече голове на чужд терен", припомни Коларов.

Но колко пари за нови футболисти е похарчил ПСЖ, откакто катарците купиха клуба през 2011 г?

"Сумата е впечатляваща – почти 1,5 млрд. евро. За сметка на товa продажбите на играчи не надхвърлят 500 млн. евро. Интересното е, че само през един трансферен прозорец, ПСЖ се продал футболисти за по-голяма сума, отколкото е купил. През сезон 2019/20 са привлечени състезатели за 95 млн. евро, а продажбите са на обща стойност 105,9 млн. евро. В Gol.bg сме приготвили интересни таблици, където можете да видите и Топ 5 на най-скъпите входящи и изходящи трансфери на клуба. Ще разкрия, че най-скъпата покупка е на Неймар, което едва ли е изненада за някого. Най-голямата изходяща сделка е на Гонсало Гедеш, който през 2019 г. беше продаден на Валенсия за 40 млн. евро", каза още Коларов.

Какво ще се случи с "Челси" след санкциите срещу собственика на отбора Роман Абрамович може да гледате във видеото.

Всички гости на предаването "Бизнес старт" може да намерите тук.