Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на Australian Open

Той победи световния №3 Доминик Тийм

10:59 | 14 февруари 2021
Автор: Станислава Цветкова
Снимка: БГНЕС

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на Australian Open след категорична победа в три сета над световния №3 Доминик Тийм - 6:4, 6:4, 6:0, съобщава Gol.bg.

Българинът изигра най-добрия си мач от много време насам и напълно заслужено елиминира шампиона на US Open, който бе сред основните фаворити в турнира.

Така Димитров се класира за финалната осмица без да загуби нито един сет. Преди този мач Григор постигна чисти победи над Марин Чилич, Алекс Болт и Пабло Кареньо Буста.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу руската сензация Аслан Карацев. Той направи и обрат и победи с 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4 Феликс Оже-Алиасим

Най-доброто представяне на Димитров в Австралия е полуфинал през 2017.

"Успях да запазя концентрация, защото играх срещу един невероятен съперник. Щастлив съм, че достигнах до четвъртфиналите", каза 29-годишният българин, който продължава напред без загубен сет в първите си четири срещи.