Водещи: Роселина Петкова и Христо Николов

Как един от най-евтините отбори на Мондиал 2022 победи един от най-скъпите

Веселин Коларов, редактор в Gol.bg, "Бизнес старт", 25.11.2022 г.

14:29 | 25 ноември 2022
Автор: Bloomberg TV Bulgaria

Един от най-евтините отбори на Мондиал 2022 – Саудитска Арабия, победи един от най-скъпите, този на Аржентина. Това каза редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" с водеща Роселина Петкова.

"Успехът на "зелените соколи" продължава да кънти из цял свят. Убеден съм, че за него ще се говори още дълго време, особено, ако един от фаворитите на турнира отпадне още в груповата фаза заради тази загуба. Отборът на Саудитска Арабия е оценен на едва 25,2 милиона евро. Само Катар и Коста Рика са по-евтини на това Световно първенство.

Най-скъпият футболист им е десният защитник Султан Ал-Ганам. 28-годишният бранител струва 2,5 милиона евро и играе за местния Ал Насър от Рияд и се появи в игра в 78-ата минута. На 2-ро място се нарежда лявото крило – Салем Ал-Досари, който струва 1,8 млн. евро и вкара победния гол. На толкова е оценен и централният нападател Фирас Ал-Бураикан.

Отборът на Аржентина струва над 645 млн. евро и всеки един от петимата му най-скъпи футболисти, е оценен на повече, отколкото целия състав на Саудитска Арабия. №1 по този показател при гаучосите е Лаутаро Мартинес (75 млн. евро), Лео Меси е на 3-то място с 50 млн. евро", каза Коларов.

"В събота Меси и компания ще гонят задължителна победа срещу Мексико, защото всичко друго ще постави отбора в положението от Мондиал 2018. Тогава след два мача, Аржентина имаше само 1 точка и по чудо прескочи групата, след като Маркос Рохо вкара победен гол срещу Нигерия в 86-ата минута. Всички знаем, че Мексико е корав съперник, но гаучосите спечелиха последните си три мача срещу тях с голова разлика 8:0. Те бяха приятелски срещи, а през 2010 г. отборите играха 1/8-финал на Световното и Аржентина спечели с 3:1", припомни Коларов.

Още за Мондиал 2022 може да гледате във видеото.