Winbet фаворизира Ливърпул във финала на Шампионска лига

12:21 | 11 май 2022
Автор: Bloomberg TV Bulgaria
Снимка: Winbet

Големият финал в турнира Шампионска лига за сезон 2021/22 е между отборите на Ливърпул и Реал Мадрид. Двубоят ще се играе на 28 май на "Стад дьо Франс" в Париж като ще бъде повторение на финала от 2018 г., когато „белият балет“ триумфира с 3:1. Сега Ливърпул ще търси реванш и е фаворит на букмейкъра winbet да спечели трофея. „Червените“ ще се опитат да вдигнат купата в Шампионска лига за втори път в последните три години. През 2019 г. тимът на Юрген Клоп спечели срещу Тотнъм във финала, но сега ще има възможно най-трудния съперник, тъй като ще играе срещу 13-кратния шампион в турнира Реал Мадрид.

Всеки друг отбор в турнира на мястото на Реал Мадрид на 99% нямаше да измине пътя до финала в Шампионска лига през този сезон. „Белият балет“ срещна един от най-силните отбори в света на директните елиминации – ПСЖ, Челси и Манчестър Сити. Преди мачовете и ПСЖ, и Ман Сити бяха фаворити на winbet букмейкър за класиране в следващата фаза, но тимът на Карло Анчелоти ги елиминира. И то по какъв начин! Нека се върнем на 1/8-финалите с ПСЖ, когато Реал Мадрид загуби първия мач в Париж с 0:1. На реванша „белият балет“ изоставаше с гол на почивката и тимът гледаше към изхода на турнира. Почти никой не очакваше тимът на Реал да се върне в двубоя и примерно да вкара мача в продължения. Реал обаче не само навакса изоставането си, а спечели с 3:1 в редовното време. Хеттрик на Карим Бензема в рамките на 17 минути през втората част на „Бернабеу“ класира отбора на Анчелоти на ¼-финалите.

Там Реал Мадрид срещна актуалния носител на трофея Челси. „Лос бланкос“ излъгаха на контра-атака своя съперник в първия мач в Лондон и спечелиха с 3:1. Челси обаче по-добрият отбор и незаслужено загуби. На реванша в Мадрид „сините“ бяха отписани, но те отново надиграха Реал. Тимът на Томас Тухел водеше с 3:0 на „Бернабеу“ в 75-ата минута и „белият балет“ отново гледаше към изхода на надпреварата. Миг гениалност от Лука Модрич и чудесен завършващ удар на Родриго донесоха така важния гол на Реал за 1:3, за да влезе двубоят в продължения. В първото продължение Карим Бензема се разписа и прати отбора на полуфиналите. Реал Мадрид загуби първия ½-финален сблъсък срещу Ман Сити с 3:4 на „Етихад“. В реванша тимът на Карло Анчелоти допусна попадение в 73-ата минута и изоставаше с 0:1. В края на мача дори феновете на Реал започнаха да напускат „Бернабеу“. Но магията на „белия балет“ в Шампионска лига отново се прояви. Родриго вкара две попадения след 90-ата минута в рамките на няколко секунди и мачът влезе в продължения. Отново Бензема вкара най-важния гол за Реал Мадрид и отборът се класира на финала. Издигайки се от пепелта, Реал елиминира три от най-силните отбора на Стария континент. На финала „лос бланкос“ отново е в трудна позиция – аутсайдер според букмейкърите срещу Ливърпул. Но в такива моменти Реал изглежда най-опасен и тимът от „Бернабеу“ ще се опита да завоюва 14-ия си трофей в Шампионска лига, докато Ливърпул ще преследва седма купа в турнира.