Efbet очаква РБ Лайпциг да се върне на победния път в Бундеслигата

РБ Лайпциг са на 4-ото място в класирането и влизат като фаворити в срещата

15:20 | 22 май 2020
Обновен: 16:01 | 29 юни 2020
Автор: Николета Рилска
Снимка: Angel Garcia/Bloomberg

Отборът на РБ Лайпциг гостува на тима на Майнц 05 в неделя, 24 май, от 16:30 ч. наше време. "Червените бикове" са без победа в три поредни срещи в Бундеслигата, но efbet очаква отборът от Лайпциг да се върне на победния път при визитата си на "Опел Арена", тъй като коефициентът за успех на гостите е 1.45. РБ Лайпциг са на 4-ото място в класирането и влизат като фаворити в срещата, а при успех могат да се завърнат в топ 3.

Лайпциг има за цел да се върне на победния път

Лайпциг се смъкна на четвърто място в класирането на Бундеслигата, като Борусия Монхенгладбах се издигна на трето място, след равенството на „Червените бикове“ 1:1 с Фрайбург миналия уикенд. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман изоставаха през по-голямата част от мача и изравниха чрез Юсуф Пулсен в 77-ата минута, но дори можеше да загубят срещата, след като Робин Кох вкара за Фрайбург в добавеното време, само че голът бе отменен след намеса на ВАР. Лайпциг несъмнено изглеждаше колеблив на моменти в тази среща, но те имаха много повече удари към вратата – 19-6, като също така имаха 61 процента притежание на топката, а равенството удължи серията им без поражение до седем мача в лигата. Като част от тази серия те направиха равенства срещу отборите на Байрен Мюнхен, Борусия Монхенгладбах, Шалке и Байер Леверкузен и трябва да могат да отстояват авторитета си срешу Майнц, който се бори за оцеляване.

Лайпциг обаче трябва да бъде доста по-ефективен в офанзивен план, ако иска да спечели срещата. Всички погледи ще бъдат насочени към Тимо Вернер, който има 21 гола от началото на сезона. Националът на Германия не успя да намери мрежата срещу Фрайбург миналия уикенд и ще се стреми да вкара попадение на "Опел Арена". Той е фаворит в Ефбет да бъде сред голмайсторите в мача.

На Майнц 04 им липсва атакуваща сила

Домакините в тази среща – тимът на Майнц 05, успяха да спечелят само четири от своите 13 срещи на собствен терен през тази кампания - побеждавайки Падерборн, Айнтрахт Франкфурт, Кьолн и Херта Берлин, всички от тези отбори са извън първите осем във временното класиране. Те също успяха да вкарал само 15 гола в своите домакински двубои, като само Дюселдорф, Херта Берлин и Вердер Бремен са вкарали по-малко попадения у дома. Междувременно Лайпциг са превъзходни в своите гостувания, спечелвайки седем от своите 13 срещи далеч от дома, вкарвайки 30 гола. Те избегнаха поражения от Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен и разгромиха Шалке с 5:0 през февруари.

Гостите вкарват за удоволствие, като Тимо Вернер има 27 гола в 36 мача през сезона, а дуетът в средата на терена Марсел Сабицер и Емил Форсберг също са вкарали над 10 гола във всички състезания. За Майнц 05 пък единственият впечатляващ реализатор е Робин Куаисон, който е отбелязал 12 гола от началото на сезона в Бундеслигата. Той не вкара попадение при ремито 2:2 с Кьолн в миналия кръг, като Тайво Ауониои и Пиер Малонг бяха точни за Майнц.

РБ Лайпциг доминира срещу Майнц 05 в последните 2 сезона

През първия полусезон отборът на РБ Лайпциг записа най-голямата си победа в Бундеслигата именно срещу този съперник. "Червените бикове" разгромиха Майнц с 8:0 на 2 ноември 2019 г. на "Ред Бул Арена". Тимо Вернер отбеляза 3 от попаденията за Лайпциг, а Сабицер, Нкунку, Халстенберг, Поулсен и Мулере добавиха по един гол. През миналия сезон двубоят на "Опел Арена" завърши наравно 3:3, а в домакинството си РБ Лайпциг спечели с 4:1. Така в изминалите 3 мача между двата отбора, РБ Лайпциг е вкарал цели 15 попадения. Efbet очаква „червените бикове“ отново да вкарат доста голове и точно затова тимът на Юлиан Нагелсман е фаворитът за победата.